Toplu Halı Alımı ve İşbirlikleri

Toplu Halı Alımı ve İşbirlikleri

Toptan Halı: İhtiyaçlarınız doğrultusunda özel üretimler yapabiliriz.  En iyi halı klim ve Yollukları  dokumayı aile mirası olarak benimseyen SOFT Halı; şimdilerde dördüncü nesil yönetim kadrosuyla küresel başarılara imza atan, yerel tekstil endüstrisinde derin köklere sahip bir kurumdur.

En iyi halı klim ve Yollukları  dokumayı aile mirası olarak benimseyen SOFT Halı; şimdilerde dördüncü nesil yönetim kadrosuyla küresel başarılara imza atan, yerel tekstil endüstrisinde derin köklere sahip bir kurumdur.

Sektöre, 90’lı yıllarda Halı kilim üretimi ile başlayan şirket, ilk araştırma ve geliştirme çalışmalarına bu süreçten sonra başladı. İnovatif yaklaşımı sayesinde sonraki yıllarda da son teknolojileri kullanmaya ve geliştirmeye adanan bir anlayışla üretime devam etti. 


El Dokuması Halı ve Kilimler


Evi güzelleştiren ve daha zengin dokunuşlarla eve hayat veren unsurun halı olduğu su götürmez bir gerçektir. Halının eve yansıttığı his bile evin ruhunu değiştirir, dönüştürür ve tekrar insana yansıtır. Yüzeye serilecek olan bir materyal gibi gözükse de aslında halı ya da kilim evin ruhunu yansıtan bir gereksinim olarak tabir edilebilir.


Evde geçirilen süre zarfı arttıkça kişilerin eşyalardan gelen enerjileri daha yoğun hissettiği son yapılan araştırmalarda belirlenmiştir. Her bir eşyanın bir enerjisi ve her bir insanın bu eşyalardan aldığı enerjiyi yansıtma durumu gözlenmiştir. Fakat eşyalar arasındaki en büyük ruhsal ivmeye hareket veren şey bilin bakalım nedir? Elbette halı!

Halı, hem doku hissi hem de renkli yapısıyla ayağa değdiği andan itibaren insanların ruhi bütünlüğünde fark yaratır. Bunun nedeni özellikle iş yaparken, evi temizlerken ya da otururken en çok görülen ve en çok temas edilen yüzey olmasıdır. Halı ve kilim benzeri ürünlerin deseni, kalitesi önemli olduğu kadar el dokuması mı yoksa makine dokuması üretimi mi olduğu da alıcılar tarafından önem arz eder.


Toptan Halı:


İhtiyaçlarınız doğrultusunda özel üretimler yapabiliriz. Özenle bir araya getirdiğimiz seçkimizden faydalanarak zaman tasarrufu edebilir, riskinizi azaltabilirsiniz. “İnce eledik sık dokuduk” derken ciddiyiz, işini iyi yapan üreticilerle yıllardır süregelen ilişkilerimizle her kalitedeki üründe mutfağa yakınız, üretim bantlarıyla sağlam partnerliklerimiz var, toptan halı satışıyla ilgili Halıcızade’den bilgi almadan karar vermeyin.


El Dokuması ve Makine Dokuma Arasındaki Farklar Nelerdir?

Geçmişten günümüze kadar yere serilecek olan ürün mevsim zamanlarına göre şekil almaktadır. Kış günlerinde halı tercih edilirken, yaz günleri için kilim evin vazgeçilmez gözdesidir. Her birey halı ve kilim konusunda sadece yumuşak olmasına ya da desen ve rengine göre karar verse de üretim aşaması da bu ürünlere güzellik katan diğer bir unsurdur. Bu aşamada üretim olarak karşımıza iki tür çıkar:


El Dokuma Halı ve Kilim Çeşitleri 

Kışın yerden geçebilen soğuğun önüne geçmenin en güzel yolu kaliteli bir halıdır. Özellikle yün dokuma halılar hem evin ısısını sabitler hem de ayaklardan geçebilecek soğuk algınlığının önüne geçer. Hepimizin çocukluğunda ev denildiğinde akla gelen baklava desenli, biraz sert ama aynı zamanda bastığınızda sıcacık hissettiren bir halı canlanır. Bu el dokuması halı, herkesin evinde bulunan, çoğu zaman farklı renklere sahip olsa da benzer özelliktedir. Günümüz çeşitliliğinde bu durum yaz veya kış fark etmeksizin genişleyen bir yelpaze olarak sunulur. Hem halı hem de kilimi mevsimsel özelliklere ve isteklere göre dokunan halılar değer dünyasında yerini almaktadır. 

 

El dokuma ürünlerin materyal çeşitleri için şunlar söylenebilir:

 • Keçe
 • Pamuk
 • Viskon
 • Deri
 • Yün 
 • Kaşmir yünü

 

Bunlar gibi birçok çeşitten dokunabilen el halı ve kilimleri genellikle millet isimleriyle de anılmaktadır. Geçmişten gelen el dokuma bilgileriyle tarihe adını yazdıran İskandinav, Türk ve Hint yöreleri el dokumada isim yapmış olanlardan bazılarıdır. 

 

Her bir desene hayal gücünü aktaran zanaatkârların, kendi yörelerine ait desen ve renkleri yansıtmasıyla bu isimler meydana gelmiştir. Buluşların ve teknolojinin artmasıyla her bir modelin her topluma ulaştığı düşünüldüğünde el dokuması bilgisi de yaygınlaşmıştır. Fakat desenlerin ve renklerin ustalığında model isimlendirmesi aynı kalmıştır. Örneğin İskandinav tarzını, bir Hint dokuma ustası yapsa dahi model isimlendirmesinde İskandinav kilim ya da halı ibaresi yer almaktadır. Zengin model ve rengârenk yelpazesiyle hayallerinizin tarzını evinize yansıtmak istiyorsanız My Home ile istediğinize ulaşabilirsiniz. 


Müşteri yorumları (0)


Yorumunuz kişisel bilgi içermemelidir. 10-300 karakter: {{vm.comment.commentText.length}}

{{vm.commentCount}} Yorum

 1. {{item.commenterName}}

  {{item.status}} {{item.commenterName}}  -

  {{item.commentText}}

  1. {{childItem.commenterName}}

   {{childItem.status}} {{childItem.commenterName}}  -

   {{childItem.commentText}}

Yorumunuz kişisel bilgi içermemelidir. 10-300 karakter: {{item.newReply.commentText.length}}

X
WhatsApp destek ekibiniz sorularınızı yanıtlıyor.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı